top of page

HOMEOPATİ

Homeopati 200 yılı aşan bir süredir, bir tıp dalı olarak gelişmektedir. 

Homeopati her bir bireyin bir yaşam gücüne sahip olduğuna ve bu yaşam gücü dengeden çıktığında bizim ‘ rahatsızlık’ dediğimiz semptomlar gösterdiğine inanır. Aslında bedenin bizimle iletişimi bu şekilde olur.  

Homeopati hastaya zarar vermeden, hızlı, yumuşak ve güvenilir bir şekilde kişiyi rahatsız eden şikayetlerinden tümüyle iyileştirmek üzerine kurulmuştur. 

Homeopati ile yaşam gücünü uyararak dengelenmesi elde edilir.  

Özellikle çocuklarda ve akut durumlarda Homeopati çok etkilidir. 

Akut aniden ortaya çıkan, dış etkenlere bağlı  olarak oluşan rahatsızlıklardır. Mesela trafik kazası, düşme- çarpma, şok durumu  ( deprem, bir kazaya şahit olduktan sonra ortaya çıkan şok durumu gibi, hakaret sonrası oluşan şikayetlerde), ani bir kayıp sonrası, hayvan ısırıklarında, güneş çarpması gibi durumlar akut şikayetlere girer.

 

Elinizin altında Homeopati İlk Yardım çantası  bulunduğu takdirde hemen ilk müdahaleyi yapabilme şansına sahip olursunuz. Çünkü akut durum 4 ile 6 saat arasında kronik boyutuna geçer. Bunu önlemek elimizde. 

Pandemi sürecinde Homeopatik İlk Yardım çantası olan pek çok kişiye çanta içinde bulunan ilaçlar ile yardım etme şansı bulduk. 

Amacım homeopatiyi daha tanınır hale getirmek ve elimizde bulunan bu hazineyi her daim kullanabilecek bilgiyi yaymak

bottom of page