top of page

''YAŞAMSAL ANAHTAR; DENGE''

Beden, duygu ve zihin sağlığımızda dengede olduğumuz zaman kendi en yüksek yaşam HAL’imizde olabilir, yaratıma geçebiliriz. Hayatı tam yaşamak bu dünyadaki esas amacımızdır.

Suzan Tuan

SUZAN TUNA

Homeopat & Yoga  Eğitmeni & Yaşam Kocu

Homeopati der ki; hastalık dengeden çıkmış olan yaşam gücünün, beden yoluyla kendini ifade etme biçimidir.

Farkında olmadan hayatımızda bir sürü hastalıkla yaşamaya alışmış, belki de alıştırılmış ve normalleştirilmiş bir hayattı benimki de. 

İlkokul birinci sınıfta yaşadığım saman nezlesi, benim hastalıkla ilk tanışmam oldu. 

26 yaşımda, ikinci doğumumdan sonra mevsimsel astıma evrildi ve polen sezonları her daim krizlerim olmaya başladı. 

32 yaşımda büyük bir korku ile rahmimin alınmasıyla, astım artık benim günlük yaşantımın bir parçası oldu. Verilen tedavi bir avuç dolusu hap, üç astım spreyi (inhalatör) ve gündelik kortizona doğru evrildi. Artık gündelik hayatımda fonksiyon etmek çok zor ve depresif bir noktaya gelmişti. 

35 yaşımda nefesimi rahatlatmak için Yogaya başladım. Hareketleri neredeyse hiç yapamamam ile beraber o dönemki öğretmenimin tavsiyesi üzerine Homeopati ile tanıştırıldım.

2,5 sene içerisinde Homeopati sayesinde astımımdan ve alerjik tüm reaksiyonlarımdan arındım, ve bu da beraberinde beni uykumdan uyandırdı. 

Hayatımda yaşadığım çözümsüzlük ve sıkışmışlık hissi ile farkında olmadan her şeyi denemeye hazır olduğum bir teslimiyete bürünmüştüm. Hayatımı en sağlıklı biçimde, kaygısız ve yüksüz geçirmekti hedefim. Sayısız ve sınırsızca eğitimlere ve karşıma çıkan her ‘alternatif’ olarak adlandıran şifa yöntemlerine katıldım. Dinledim, öğrendim, uyguladım. Ve hala bu yolculukta olmaktan minnet içerisindeyim. 

Bir ameliyat ile bedenimin altüst olması, kadınlığımın en büyük sembolu olan organımı kaybetmek ve cahil bilincimin korku ile yönlendirilmesi belkide başıma gelmiş en büyük hediye oldu. 

Sevgi ve ışık ile.

bottom of page